Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 13:19
 
‘Antep Fıstığı’ filmini izlediler
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı’na bağlı Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde bulunan yaşlılar, Gaziantep’in tanıtımını konu alan sinema filmini izlediler.
Yaşam Haberi
 ‘Antep Fıstığı’ filmini izlediler

Sosyal belediyeciliğin gerekliliği olan aktivitelerden birisini daha gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde bulunan yaşlıları sinema ile buluşturdu. 
65 yaş üstü 200 üye, tek tek duraklarından alınarak Nakıp Ali sinemasına getirildi. Yaşlılardan oluşan grup Antep Fıstığı isimli sinema filmini izledi. Katılımcıların bazıları gençlik yıllarını yad ederken bazıları ise, ilk defa sinemada film izlemiş olduğunu belirterek mutluluklarını dile getirdi. 
Yaşlılar, “Bu tür etkinlikler daha çok yapılamlı. Böylelikle sosyal hayata daha çok yer edinebiliyoruz. Bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu. 
Aktif Yaşam Merkezi’nin yetkilileri ise, “Gaziantepimizin anlatıldığı bu filme bizler de destek olmak istedik. Hem yaşlılarımızın mutluluklarına hem de şehrimizin tanıtımına katkımız olsun istedik. Etkinliklerimizi çeşitlendirerek bu şehrin insanının sosyalleşmesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” ifadeleri kullandı. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı