Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 19:56
 
Almacı Pazarı’nda Ramazan yoğunluğu
Gündem Haberi
Almacı Pazarı’nda Ramazan yoğunluğu

Gaziantep’in en eski ve işlek pazarlarından olan Almacı Pazarı’nda Ramazan hazırlıkları sürüyor. Almacı Pazarı’na gelen vatandaşlar ramazan sofralarını süsleyen ürünleri satın alırken, Almacı Pazarı’nda da yoğunluk yaşandı.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşların ramazan hazırlıkları sürüyor. Bugün başlayan oruç ile birlikte vatandaşlar çarşılara pazarlara akın ederken, ilk iftarını yapacak olan vatandaşlar, iftar sofrasının olmaz olmazı hurma gibi ürünleri alarak eksiklerini tamamladılar. Gaziantep’in en eski pazarlarından olan Almacı Pazarı’na akın eden vatandaşlar, Ramazan ayı için gerekli olan erzak alışverişlerini gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Esnaflar işlerin ramazan öncesinde hareketlenmesinden memnun olurken, ramazan ile birlikte durgunluğun başlayacağını ifade ettiler.

RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ VAR

Gazetemize açıklamalarda bulunan Almacı Pazarı Esnafı Turan Efendioğlu, Ramazan bereketinin Almacı Pazarı’nı şenlendirdiğini söyledi. Efendioğlu, “Almacı Pazarı’na gelen vatandaşların ramazan hazırlıkları sürüyor. Bu hazırlıkların Ramazan ayının ilk günlerinde de devam edecek. Şuanda pazara gelen vatandaşlar, hurma, fıstık, çerez, pestil, üzüm, muska, pekmez, tahin gibi ürünleri almayı tercih ediyorlar. Pazarda bir Ramazan ayının bereketi ve canlılığı var. Hareketliliği Ramazan ayına borçluyuz, son günlerde bir hareketlilik var.

EN FAZLA YÜKSELİŞ FISTIKTA OLDU

 Pazardaki fiyatları değerlendiren Efenidoğlu, “Fiyatlar ise; en fazla yükseliş fıstık fiyatlarında oldu. İç fıstıkta anormal bir yükseliş var. 50 liraya yakın bir fark oldu, bu hafta içerisinde. Fıstık fiyatı altın borsası gibi günlük olarak değişti. Şuanda fıstık içi 200 liraya kadar satılıyor. Zamlar bazı ürünlerde tkili oldu. Hurmada da bir artış oldu. İşlerimiz Ramazanın ilk günlerinde canlı geçer, sonrasında 20 günlük bir durgunluk yaşanır. Bayrama günler kala yeniden pazarımız hareketlenir.”

F.ÇENGEL

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı