Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 14:53
 
Aklı silah arkadaşlarında
Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü olarak katılan ve yaralandığı için Kilis'te tedavi edilen piyade uzman çavuş Ulukaya, "Tedavim yapıldıktan sonra tekrar görev yerimize gidip kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah." dedi.
Video Haber Haberi
Aklı silah arkadaşlarında

 Harekatı'na gönüllü olarak katılan ve yaralandığı için Kilis'te tedavi edilen piyade uzman çavuş Mustafa Ulukaya, "Tedavim yapıldıktan sonra tekrar görev yerimize gidip kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah." dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak, bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak maksadıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Elazığlı piyade uzman çavuş Ulukaya (23), teröristlerin saldırısında yaralandı.

Uzman çavuş Ulukaya, Azez'deki ilk müdahalenin ardından tedavisi için Kilis Devlet Hastanesine getirildi.

Genel sağlık durumu iyi olan Ulukaya'nın tedavisi ailesi ve yakınlarının da refakatiyle sürüyor.

Ulukaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bab-Azez arasında terör örgütü PYD/PKK mensuplarının havanlı saldırısında ayağına şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu yaralandığını söyledi.

Yarasının çok mühim olmadığını vurgulayan Ulukaya, "Ayağıma şarapnel isabet etti. Yaralandım sağ olsunlar hemen hastaneye getirdiler. Tedavim yapıldıktan sonra tekrar görev yerimize gidip kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı