Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 17:24
 
AK Parti’de kongre heyecanı
Siyaset Haberi
AK Parti’de kongre heyecanı

AK Parti Gaziantep’te İlçelerde Kongre heyecanı sürüyor. 6-7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ilçe kongrelerinde AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığına Avukat Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için ise belediye meclis üyesi Mehmet Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan temayül yoklamasının ardından aday gösterildi.

AK Parti Gaziantep’te kongre heyecanı dorukta, ilçe kongrelerinin hemen hemen tamamlandığı Gaziantep’te, Şahinbey ve Şehitkamil İlçe 6.Olağan Kongreleri 6 Ocak Cumartesi ve 7 Ocak Pazar günleri gerçekleştirilecek olan kongre ile ilçe kongreleri tamamlanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak olan Kongrelere Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’de katılacak.  Tek liste ile gidilecek olan Kongrelerde adaylar Şahinbey İlçe Başkanlığı için Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için ise Mehmet Yılmaz olacak.

ŞAHİNBEY’DE TEKE, ŞEHİTKAMİL’DE YILMAZ

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt ve Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur’un aday gösterilmemesi üzerine başlayan temayül yoklamasında Bölge Koordinatör milletvekilinin aday adaylarının mülakatı üzerine Genel Merkezinin yeterli kriterleri bulmadığı gerekçesiyle mevcut adayları veto etmeleri üzerine yeniden Şahinbey için 12 Şehitkamil için ise 13 aday başvurusu yapılmıştı. Genel Merkez tarafından yapılan yoklamanın ardından AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığına Avukat Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için ise belediye meclis üyesi Mehmet Yılmaz aday olarak seçilmişti.

S.ÖZTÜRK

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı