Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 12:13
 
Ahmet Kerse anıldı
Darbe yönetimi tarafından idam edilen Ahmet Kerse, Oğuzeli Yeşildere Mezarlığı’nda bulunan kabri başında dualarla anıldı.
Siyaset Haberi
Ahmet Kerse anıldı

Darbe yönetimi tarafından idam edilen Ahmet Kerse, Oğuzeli Yeşildere Mezarlığı’nda bulunan kabri başında dualarla anıldı.

Anma törenine Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı M. Fuat Yozbatıran, Parti İlçe Başkanları, Ocak İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “AHMET KERSE İMAN KALELERİMİZDEN BİRİSİDİR”

Ahmet Kerse’nin cesareti ve fedakarlığı ile ülkenin refahı ve rahatı için canını bir an bile düşünmeden feda ettiğinin altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, iman kalelerinden birisi olan şehidimiz Ahmet Kerse ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Darbe yönetimi tarafından idam edilerek şehadet şerbetini içen Oğuzelili Ülkücü Şehidimiz Ahmet Kerse’yi her yıl olduğu gibi bu yılda dualarla andık. Bugünlere kolay ulaşmadık. Hayatının baharında devlet ve millet için toprağın kara bağrında yatan şehidimiz Ahmet Kerse, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz Kızıl Elmaya giden bu yolda örnek alması gereken bir yiğittir. Haklı davalar uğruna hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bu aziz kahramanlarımızı unutmamız mümkün değildir. Kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimize aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Ülkemiz ve milletimiz uğruna canlarını, kanlarını ve bedenlerini siper eden aziz şehitlerimizi Unutmak, Tükenmektir! Unutmayacağız. ’’ ifadelerini kullandı.

 Ülkücü Şehit Ahmet Kerse’nin kabri başında Kuran-ı Kerim okutulması ve dua edilerek anılmasının ardından mezarına karanfil bırakıldı. Program sonunda Ahmet Kerse ruhuna lokma ikramı yapıldı.

 

AHMET KERSE (31.01.1983)

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Hacar (Yeşildere) köyündendi. Gaziantep Eğitim Enstitüsü’nde okuyordu. 1980 yılı Şubat ayında, polisler tarafından Kilis’te yakalanarak gözaltına alınıp bir ay süreyle işkence yapıldı. Çıkarıldığı 12 Eylül mahkemelerinde, bütün şahitlerin, aleyhine ifade vermedikleri için tutuklandıkları bir yargılamadan sonra, 8 Temmuz 1981 tarihinde idam cezasına mahkûm edildi. 25 yaşındayken, tutuklu bulunduğu Gaziantep Cezaevi’nin infaz bahçesinde 31.01.1983 tarihinde sabaha karşı asılarak idam edildi.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı