Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 15:18 Bu haber 293 kez okundu
 
Adam Akıllı Proje…
Erkeklere şiddeti önleme eğitimi
Gündem Haberi
Adam Akıllı Proje…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından “Adam Akıllı Projesi” kapsamında erkeklere yönelik verilen “şiddet” eğitimi tamamlandı. 

Son yıllarda Türkiye'nin en önemli sorunu olarak öne çıkan şiddet olaylarını en aza indirmek için çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, projeyle, toplumun geleceğini şekillendirmede önemli role sahip kadınların uğradığı şiddetin toplumda önlenebilir bir sorun olduğuna dikkat çekmeyi hedefledi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle başlatılan “Adam akıllı” kampanyası için Almanya Aile Bakanlığına bağlı Hannover Belediyesi Aile ve Gençlik Dairesi uzmanlarından ve Hannover Erkekler Bürosu eğitmeni Gül Anna Minci, uzun yıllar Almanya’da uygulanan erkek eğitimi programını Gaziantep'te uygulamasını yaptı.
Program çerçevesinde Minci, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğündeki mesleki eğiticilere, şiddetin tanımını, fiziksel ve psikolojik şiddet, baskı, taciz ve kadına yönelik şiddet konuları hakkında eğitim verdi.
Bin erkek şiddet eğitiminden faydalandı
Proje çerçevesinde mesleki eğiticiler tarafından haftada bir gün 09.00-17.00 saatleri arasında erkeklere şiddet anlatıldı. Bu kapsamda belediye bünyesinde çalışan 1000 erkek personel sertifikalı eğitimden faydalandı.
Öte yandan tamamlanan proje kapsamında ayrıca, bir alışveriş merkezindeki eğitimlerde, erkeklere şiddetin tanımı, çeşitleri, yaşamda nelere yol açacağı, öfke anında nelerin yapılabileceği gibi bir çok konu anlatıldı. Eğitimin sonunda ise katılımcılara sertifika verildi.
Projeyle kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığı artırmak ve el ele şiddetsiz bir toplum oluşturulması amaçlandı.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Adam, Akıllı, Proje…,
Yorumlar
Haber Yazılımı