Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 13:34 Bu haber 470 kez okundu
 
8 ayda tamamlanacak
Yeşilvadi Kavşağı’nın yapımına başlandı
Gündem Haberi
8 ayda tamamlanacak

 Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğünün üstlendiği Yeşilvadi Köprülü Kavşağının yapımına başlandı. 

Gaziantep merkezden ve Karataş bölgesinden havalimanına kesintisiz ulaşım sağlayacak olan köprülü kavşak için ilk kazma vuruldu. Yeşvilvadi Köprülü Kavşağı projesinin Ankara ayağının hızlanması için girişimlerde bulunan Başkan Fatma Şahin’in gayretleri sonuç verdi. Şahin’in bizzat girişimleri ile aşılan bürokratik engellerden sonra köprülü kavşağın yapımına başlandı.
Havalimanı ile Gaziantep merkez ve Karataş bölgesindeki vatandaşların ulaşımını hızlı bir şekilde sağlayacağı düşünülen projenin 8 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Aynı zamanda Oğuzeli bölgesine gitmek isteyen vatandaşların da kullanabileceği Yeşilvadi Köprülü Kavşak Projesi, Gaziantep’in ulaşımına büyük katkı sunacağı ifade edildi.
Ulaşım Master Planının bir parçası olan Yeşilvadi Köprülü Kavşağı, kentin ulaşım sıkıntısını da asgariye indirecek. Diğer yandan Beyberbeyi ve Mezarlık kavşaklarında yapılacak olan köprülü kavşakların ihalelerinin yapıldığı ve nisan ayı içerisinde yapımına başlanacağı ifade edildi. Ayrıca, Şehirgösteren ve Tugay Kavşakları arasında tamamlanamayan bölümlerin imalatları için Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesinin yapıldığı ve çalışmaya başlanacağı belirtildi.
Yetkililer, Oğuzeli ve Havalimanına gitmek isteyen vatandaşların alternatif yolları kullanmalarını, alanda çalışan görevlilerin göstereceği işaretlere uymaları konusunda uyarıda bulundular.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 8, ayda, tamamlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı