Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 17:56
 
7505 kişi eğitim alıyor
Meslek edindirme kursuna yoğun ilgi
Eğitim Haberi
7505 kişi eğitim alıyor

Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen Meslek Edindirme Kurslarına kayıt yaptırmak isteyen yüzlerce kişi sabahın erken saatlerinde Yaşar Torun Gençlik Merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Şahinbey Belediyesine bağlı 86 sosyal tesisin 28’inde 70 ayrı branşta verilen Meslek Edindirme Kursları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 2 ile 6 ay arası süren kurslar sonrasında kursa katılan vatandaşlar iş kurmak için sertifikalarını aldıktan sonra KOSGEB’e başvurarak kendi iş yerlerini kurabilme imkânına sahip olabiliyorlar.

MESLEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORLAR

Şahinbey Belediyesi bünyesinde bulunan Yaşar Torun Gençlik Merkezi   bilgisayar destekli muhasebe, hasta kabul ve kuaförlük kursları için 127 yeni kursiyer alımı gerçekleştirilirken iki günlük başvuru süresinde 3 branş için 1000’e yakın kişi başvuru yaptı.

7505 KİŞİ EĞİTİM ALIYOR

Şahinbey Belediyesi 28 sosyal tesisinde verilen meslek edindirme kurslarında 7505 kişi eğitim almaya devam ediyor. 70 farklı branşta verilen Meslek Edindirme Kursları 2 ile 6 ay arasında değişen süreler ile kursiyerler yetiştiriliyor.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı