Haber Detayı
09 Temmuz 2017 - Pazar 16:31
 
60 fotoğraf sergilenecek
15 Temmuz Destanı fotoğraf sergisi açılıyor
Yaşam Haberi
 60 fotoğraf sergilenecek

 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ve İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından çekilen 60 kare fotoğrafın yer alacağı sergi, 11 Temmuz Salı günü saat 14:00 da Gaziantep'te açılacak. 

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu teröristlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştıkları hain darbe girişimini ilk anlarından itibaren takip eden ve dünyaya naklen yayın yapan tek yayın kuruluşu olan İhlas Haber Ajansı, o gecenin fotoğraflarını 37 ilde 44 ayrı salonda sergileyecek.
15 Temmuz akşamı Boğaz Köprüsünü tankların kapattığını ilk duyuran haber kuruluşu olan İhlas Haber Ajansı, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm yurtta hain kalkışma girişimini ve sonrasında Türk milletinin tankları ve meydanları teslim almasını Türkiye ve dünyadaki abonelerine servis etti. O gece tüm Türkiye’de İhlas Haber Ajansı muhabir ve kameramanları, açılan ateşler altında sahada görevlerini yerine getirerek, darbe girişimini ve bu girişimin başarısızlıkla sonuçlandığını, vatandaşın kahramanlığını tüm dünyaya duyurdu.
11 Temmuz’da Gaziantep'te açılacak
15 Temmuz Sergisi Gaziantep, 11 Temmuz Salı günü saat 14.00’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu Fuaye alanında, İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Hamit Arvas ve İHA Haber Koordinatörü İrfan Altıkardeş'in katılımıyla açılacak.
Sergi açılacak iller ve ilçeler şunlar:
"İstanbul’da Eyüp ve Taksim Meydanı, Adana’nın Yüreğir ilçesi, Hatay’ın İskenderun ilçesi, Kahramanmaraş, Ankara’da Mamak, Pursaklar, Altındağ, Gölbaşı, Antalya, Denizli, Aydın, Uşak, Balıkesir. Bursa, Çanakkale, Diyarbakır merkez ve Bismil ilçesi, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, İzmir, Manisa’nın Şehzadeler ve Kula ilçeleri, Kayseri. Sakarya, Amasya, Çorum’da meydan ve üniversite, Ordu, Samsun, Artvin, Giresun, Trabzon, Elazığ, Sivas".

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı