Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 17:15 Bu haber 3091 kez okundu
 
40 bin kursiyer eğitim aldı
Eğitim Haberi
40 bin kursiyer eğitim aldı

Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi, bugüne kadar eğitim alan kursiyerlerinin emeklerini sergiledi. Şehitkamil Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Ali Dursun, Şehitkamil İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Yağcı katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Halk eğitim merkezi Suna Sertpolat şu sözleri dile getirdi.

Sertpolat;"Eylül ayından bu yana 8 aylık bir süreçte merkezimizde 1738 kursta yaklaşık olarak 40 bin 722 kursiyere ulaşmış bulunmaktayız. Ayrıca açık lisede 15572 kayıtlı 5687 aktif, Açık ortaokulda ise 24271 kayıtlı 7658 aktif öğrenciye hizmet sunmaktayız. Biz Şehitkamil Halk eğitimi merkezi olarak 7'den 77'ye değil 7'den 86'ya kadar ihtiyaç olan her alanda kurs açmaya eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.

Şehitkamil halk eğitim merkezi müdürünün konuşmasının ardından kürsüyü çıkan İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Yağcı "Bu tür merkezlere daha fazla destekler verilmesi gerektiğini ve Bu tür yerler de daha fazla öğrenci yetiştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ardından kürsüye çıkan Kaymakam Ali Dursun; "Halk eğitim merkezlerimizin bu çalışmaları sessiz olur propagandasız olur ama topluma çok önemli çok büyük katkılar sağlamıştır. Bu çalışmalar Cumhuriyet kurulduğundan beri gelmektedir. Yaklaşık 1700 kursta 40 binin üzerinde kursiyerimizi eğiterek dönemi tamamlıyoruz. Her yıl sadece Şehitkamil de 30-40 bin kişiyi hayata kazandırdık. Bir de buna Türkiye genelinde bakacak olursak Halk eğitim merkezlerinin başarısı göz ardı edilemez."dedi.

Konuşmaların ardından halk eğitim merkezinde yetiştirilmiş olan kursiyerler gösterilerini sergilediler. Yapılan gösterilerin ardından davetliler kursiyerlerin yapmış olduğu eserlerin sergilenmiş olduğu sergiyi gezdiler.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı