Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 15:03
 
3.5 dakikada bir nikah
Gündem Haberi
3.5 dakikada bir nikah

Sevgililer Günü'nde evlenmek isteyen 132 çift günler öncesinden Şahinbey Nikâh Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yeni çiftlerin nikâh akdini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gerçekleştirdi.

Nikâhlarını 14 Şubat Sevgililer Günü gibi önemli bir tarihte gerçekleştirmek isteyen yüzlerce çift sabahın erken saatlerinden itibaren Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu önünde sıraya girmeye başladı. Nikâh Memurluğuna başvuru sırasına göre isimleri okunarak çağrılan çiftlere sürpriz yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftlerin nikâhlarını kıydı.

2017 YILININ EN FAZLA NİKÂH KIYAN BELEDİYESİYİZ

Günün anlam ve öneminden dolayı bazı çiftlerin nikâhlarını kendisinin kıydığını ifade eden Başkan Tahmazoğlu,  " Şahinbey Belediyesi olarak 2017 yılının en fazla nikâh kıyan belediyesi ve en fazla çocuğun doğduğu ilçesiyiz. Geçtiğimiz yıl 6.890 çiftimizin nikâhını kıyarak açık ara Türkiye birincisi olurken, yine 2017 yılında 21.715 bebeğin dünyaya gelmesiyle Türkiye’de en fazla bebeğin doğduğu ilçe olduk. Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Aslında her gün Sevgililer Günü, her gün birbirimizi sevmemiz, saymamız, karşılıklı hürmet göstermemiz lazım. Şahinbey Belediyesi olarak bu özel günde 132 çiftimizin nikâhını kıydık. Onlara bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

ÇİFTLER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Nikah için özel bir gün seçtiklerini ifade eden çiftler ise nikahlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun kıymasıyla daha da özelleştiğini söylediler. Böylesi özel bir günde kendilerine destek olduğu için Başkan Tahmazoğlu'na  teşekkür eden çiftler,  bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek yaşanan anı ölümsüzleştirdiler. Başkan Tahmazoğlu, nikâh sonrası çiftlere hediye paketi vererek tebrik etti.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı