Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 19:23
 
“1,5 milyar liralık yapılandırma”
Son gün 15 Ekim…
Gündem Haberi
“1,5 milyar liralık yapılandırma”

Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun ilk taksit ödeme süresinin 15 Ekim tarihine kadar uzatıldığını söyledi. Tekin, “7143 Sayılı Kanun kapsamında 1,5 milyar TL tutarındaki kamu alacağı yapılandırıldı. Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen mükelleflerimizin ilk taksitlerini 15.10.2018 günü sonuna kadar ödemesi gerekiyor” diye konuştu.

Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun ilk taksit ödeme süresinin 15 Ekim tarihine kadar uzatıldığını söyledi. Tekin açıklamasında, 18.05.2018 tarihinde yürürlüğe giren 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırmasına ilişkin kanunla mükelleflerimize başta vergi borçları olmak üzere kamuya ait borçlarını yapılandırarak ödemede çok önemli kolaylıklar sağlandığını belirtti.

KANUN HÜKMÜNDEN YARARLANMAK İSTEYENLER İÇİN SON GÜN 15 EKİM

Tekin, “7143 Sayılı Kanun kapsamında 1.5 milyar TL tutarındaki kamu alacağı yapılandırılmış olup kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen mükelleflerimizin ilk taksitlerini 15.10.2018 günü sonuna kadar vergi dairelerinden, anlaşmalı bankalardan, www.gib.gov.tr internet adresinden, interaktif vergi dairesinden veya GİB mobil uygulaması üzerinden ödemeleri mümkün bulunmaktadır” dedi.

SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

Kanunun getirdiği imkanlardan faydalanabilmek adına ödeme şartlarının ihlal edilmemesi gerektiğini ifade eden Tekin, özellikle ilk iki taksitin mutlak suretle vadesinde ödenmesi gerektiğini ve peşin ödemede Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 indirimin de kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu belirtti. İlk taksit ödeme süresinin 15.10.2018 tarihine kadar uzatıldığının da altını çizen Tekin, mükelleflerin mağduriyet yaşamamaları için son günü beklemeden ödemelerini gerçekleştirmelerinin faydalı olacağını sözlerine ekledi.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı